Specjaliści
pracujący w naszej poradni
lek. Anna Łotowska-Ćwiklewska
Jestem specjalistką anstezjologii i intensywnej terapii oraz lekarzem hospicjum domowego, a moją największą zawodową pasją jest leczenie bólu.
Posiadam prestiżowy, międzynarodowy certyfikat European Diploma in Pain Medicine – jako jeden z 3 lekarzy w Polsce. Stale poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności w zakresie leczenia bólu uczestnicząc w kursach, zjazdach, konferencjach i warsztatach. Jestem członkiem IASP, EFIC, ESAIC oraz PTAiT.
W leczeniu bólu wykorzystuję podejście multidyscyplinarne, w tym farmakologię, techniki interwencyjne (blokady przeciwbólowe) oraz toksynę botulinową, a także ściśle współpracuję z zespołem Poradni.
Dostępne w naszej poradni
leczenie bólu
fizjoterapia
psychoterapia
dietetyka
opieka paliatywna
leczenie ran
Fizjoterapeuci
Prowadzą w naszej poradni konsultacje, terapię manualną oraz treningi medyczne na siłowni.
Klara Rozbicka
magister fizjoterapii
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na praktykach studenckich, które odbywałam w wielu placówkach medycznych zarówno publicznych, jak i prywatnych. Podczas studiów uczestniczyłam w projektach poszerzających wiedzę medyczną oraz rozwijających umiejętności pracy w zespole interdyscyplinarnym.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w specjalistycznych kursach na terenie całej Polski. Specjalizuję się w masażu twarzy kobido oraz masażu tkanek głębokich z zastosowaniem technik mięśniowo-powięziowych.
Katarzyna Botulińska
magister fizjoterapii
Ukończyłam z wyróżnieniem studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jestem dodatkowo fizjoterapeutą w Klinice Rehabilitacji Dziecięcej w Białymstoku oraz nauczycielem akademickim na UMB, gdzie aktualnie jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej.
W gabinecie lubię pracować z pacjentami, którzy borykają się z dolegliwościami w obrębie głowy (w szczególności bóle głowy i problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi) czy kręgosłupa. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i rozwój zawodowy, żeby jak najefektywniej pomóc pacjentowi z jego problemem. Z ukończonych kursów mam: Terapia manualna Maitland 2A, CRAFTA (Leczenie problemów w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym), KOBIDO – japoński lifting twarzy, Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną, Terapia trzewna dla fizjoterapeutów, Suche igłowanie, Masaż tkanek miękkich, Wybrane techniki mięśniowo-powięziowe w dolegliwościach bólowych dolnego odcinka kręgosłupa, Radiologia dla fizjoterapeutów, Kinesiotaping KT1/KT2, Podstawy Funkcjonalnego Treningu Medycznego.
Kinga Śliwonik-Leszczuk
magister fizjoterapii
Zawód jaki wykonuję wymaga ciągłego poszerzenia wiedzy, toteż często uczestniczę w specjalistycznych szkoleniach na terenie całej Polski.
W swojej pracy zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną i terapią pacjentów, którym doskwiera ból mający swoje źródło w zaburzeniach funkcjonalnych. Swoją terapię wspomagam o nowoczesne metody obejmujące m.in. igłoterapię suchą, pinoterapię, terapię narzędziową czy kinesiotaping.
Gabriela Łukaszewicz
magister fizjoterapii
Stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w specjalistycznych kursach na terenie całej Polski. Specjalizuję się w masażu tkanek głębokich z zastosowaniem technik mięśniowo-powięziowych oraz diagnostyce i terapii stawów skroniowo-żuchwowych.
Andrzej Aleksiejczuk
magister fizjoterapii
-Masaż I i II stopnia
-Badanie i dokumentacja medyczna w Fizjoterapii
-Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF)
-Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
-Kompleksowe podejście w terapii pacjentów ze skoliozami
-Koncepcja Maitland poziom I
Piotr Łuba
magister fizjoterapii
Chcąc stale rozwijać swój warsztat terapeutyczny uczestniczę w wielu szkoleniach zawodowych. Do tej pory ukończyłem terapie manualną w koncepcji Maintland (poziom 1), koncepcje PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) BASIC oraz PNF ADVANCE, masaż tkanek głębokich czy Kinesiotaping.
Psychoterapeuci
Prowadzą w naszej poradni konsultacje, trening relaksacyjny i psychoterapię indywidualną ze szczególnym uwzględnieniem nurtu poznawczo-behawioralnego.
Katarzyna Radgowska-Gajdzis
magister psychologii, psychoterapeutka CBT
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach medycznych związanych z psychiatrią i neurologią oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Brałam również udział w badaniach klinicznych II, III i IV fazy w chorobach neurologicznych.
W swojej pracy kieruję się wysokimi standardami etycznymi . Stale poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę a procesy psychoterapeutyczne poddaję regularnej superwizji.
Joanna Szymanowska
dr hab. n. społ., psychoterapeutka CBT
Ukończyłam szkolenie I i II stopnia w modalności Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach oraz specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Jestem certyfikowanym superwizorem pracy socjalnej oraz pracownikiem badawczo-dydaktycznym Uniwersytetu w Białymstoku. Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji.
Praca terapeutyczna jest dla mnie przede wszystkim spotkaniem i dialogiem z drugim człowiekiem, opartym na otwartości, akceptacji i zrozumieniu.
Izolda Hukałowicz
magister psychologii, psychoterapeutka CBT
Monika Ksepko
mgr psychologii, psychoonkolog, psychotraumatolog, psychoterapeutka CBT
Od początku związana jestem z Hospicjum Domowym Proroka Eliasza w Michałowie, gdzie koncentruje się na pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Pracuje także w Białostockim Centrum Onkologii opiekując się pacjentami na każdym etapie choroby. Przez wiele lat współpracowałam z Białostockim Klubem „Amazonki”.
Mam doświadczenie w pracy terapeutycznej indywidualnej, rodzinnej, specjalizuje się w obszarze opieki paliatywnej oraz interwencji kryzysowej. Prowadzę wykłady i szkolenia dotyczące komunikacji w medycynie, stresu i wypalenia zawodowego.
Dietetyk
Konsultacje dietetyczne również pacjentów z ciężkimi schorzeniami somatycznymi, analiza składu ciała, ustalanie jadłospisów.
Beata Zyśk
magister dietetyki
Prowadzę poradnictwo dietetyczne dla osób w różnym wieku, które opiera się na racjonalnym podejściu do zdrowego odżywiania. Przygotowuję plany żywieniowe zarówno dla osób zdrowych, których celem jest zmiana nieprawidłowych nawyków żywieniowych, jak również zajmuję się dietoterapią chorób przewlekłych, m.in. otyłości, chorób wątroby, chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy oraz towarzyszących im zaburzeń metabolicznych, takich jak insulinooporność czy zaburzenia lipidowe.
Jadłospisy dostosowuję indywidualnie do każdego pacjenta, uwzględniając nie tylko występujące jednostki chorobowe, ale także preferencje żywieniowe danej osoby oraz prowadzony tryb życia. Dążę do tego, aby wprowadzone zmiany nie były krótkotrwałą dietą, ale stały się nowym sposobem żywienia z długotrwałymi efektami.
Bardzo lubię i cenię sobie pracę z ludźmi, dlatego też do każdego pacjenta pochodzę z empatią, cierpliwością i zrozumieniem.
Specjaliści pediatryczni
W naszej poradni zajmujemy się również leczeniem dzieci. W naszej ofercie znajduje się leczenie bólu, fizjoterapia, diagnostyka i terapia SI, psychoterapia oraz psychodietetyka.
Ewelina Batruch
magister fizjoterapii
Ukończone kursy i szkolenia: NDT- Bobath, Integracja Sensoryczna (kurs oraz studia podyplomowe), Diagnostyka metodą Prechtla (Prechtl Method on the Qualitative Assesment od General Movements),Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u Dzieci, Fizjoterapia dziecka ryzyka, Wrażliwe niemowlę, a zaburzenia sensoryczne SensiBABY, Osteopatyczne podejście do badania noworodków i niemowląt, Terapia Wisceralna w praktyce w ujęciu osteopatycznym, PNF (proprioceptive neuromuscular facilitation), Kinesiology Taping – Method Standard, Wielowymiarowe spojrzenie na skoliozy, Radiologia kręgosłupa, Warsztaty Masażu Metodą Shantali,Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP, Szkolenie z zakresu diagnozy i terapii ręki, Integracja odruchów ustno-twarzowych oraz Odruchów Dynamicznych i Posturalnych I i II stopnia MNRI dr S. Masgutovej, Dziecko wiotkie z posturalnie obniżonym napięciem mięśniowym, Podstawy masażu logopedycznego, Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa, Alternatywne sposoby porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych AAC (dr Grycman),
Karolina Gogol
psycholog dziecięcy
Doświadczenie zdobywałam m.in. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym.
Systematycznie poszerzam swoją wiedzę oraz doskonale umiejętności poprzez liczne szkolenia oraz studia podyplomowe.
Najważniejsze w pracy dla mnie jest indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz budowanie relacji opartej na akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa. Początkowo poznaję historię pacjenta by móc dobrać najbardziej skuteczną formę pomocy, a następnie towarzyszę mu w procesie wprowadzanych zmian w jego życiu.
Psychiatria
W naszej poradni zajmujemy się również leczeniem dzieci. W naszej ofercie znajduje się leczenie bólu, fizjoterapia, diagnostyka i terapia SI, psychoterapia oraz psychodietetyka.
Sylwia Sokołowska
specialista psychiatrii
Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale psychiatrycznym całodobowym i dziennym, w poradni zdrowia psychicznego oraz poradni leczenia uzależnień. Odbyłam staże i kursy obowiązkowe w programie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii, systematycznie biorę udział w dodatkowych kursach oraz konferencjach dotyczących zdrowia psychicznego. Przyjmuję osoby dorosłe.
Leczenie ran i opieka paliatywna
W naszej poradni zajmujemy się również leczeniem dzieci. W naszej ofercie znajduje się leczenie bólu, fizjoterapia, diagnostyka i terapia SI, psychoterapia oraz psychodietetyka.
Agata Sacharewicz
dr n. o zdr.
Od kilku lat pracuję również w hospicjum domowym i ta dziedzina jest mi szczególnie bliska. Interesuje mnie człowiek w ujęciu holistycznym, całościowym, ponieważ tylko takie podejście daje możliwość autentycznej pomocy człowiekowi choremu. Mam 3 specjalizacje: pielęgniarstwo pediatryczne, opieki paliatywnej i epidemiologiczne. Poszerzam swoje kompetencje uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach.
Leczenie ran jest dla mnie tematem, który zgłębiam od kilku lat z wielkim zainteresowaniem. Każda rana jest inna, opatrunki specjalistyczne pozwalają szybciej i łatwiej się z nimi uporać. Umiejętność ich zastosowania, poprowadzenia pacjenta i jego rodziny, aby ułatwić powrót do zdrowia to moje zadanie i przyjemność zarazem.
Barbara Perkowska
mgr pielęgniarstwa
Jesteś w dobrych rękach
a my jesteśmy tu dla Ciebie
Zespół naszej poradni pracuje w unikatowym, interdyscyplinarnym modelu współpracy pomiędzy specjalistami różnych dziedzin.
Oznacza to nie tylko, że pacjentem zajmujemy się wspólnie, ale także, że przy planowaniu leczenia i ocenie efektów terapii konsultujemy się ze sobą nawzajem. Wierzymy, że każdy ze specjalistów wnosi do zespołu istotną cząstkę, które po połączeniu umożliwiają osiągnięcie najlepszych efektów leczenia.
Wiemy, że równie istotnym członkiem zespołu terapeutycznego jest sam chory. Chcemy wiedzieć, czego potrzebują nasi pacjenci, angażujemy ich w proces leczenia, uczymy działań z zakresu self management i staramy się sprostać postawionym przed nami wyzwaniom.
Wielokrotnie już mogliśmy się przekonać, że stosując taki sposób postępowania leczenie bólu może być wysoce skuteczne.