
Badania USG
Ultrasonografia

bezpieczne badanie
USG to badanie nieinwazyjne i bezpieczne, które można wykonywać dowolnie często

wynik do ręki
opis wykonanego badania pacjent otrzymuje od razu po jego wykonaniu

szeroki wybór
oferujemy szeroki wybór badań, w tym również badania USG-doppler różnych okolic

bezbolesne
USG jest całkowicie bezbolesne i często wykonywane na samym początku diagnostyki

USG jamy brzusznej
- Badanie, w trakcie którego można ocenić narządy jamy brusznej takie jak wątroba, śledziona, trzustka, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe oraz jelita. Jest bezbolesne i nieinwazyjne.
USG tarczycy
- To nieinwazyjne i bezbolesne badanie umożliwiające ocenę tarczycy, będące często jednym z pierwszym etapów diagnostyki problemów związanych z tym narządem.
USG tkanek miękkich
- To badanie, które pozwala na ocenę zmian wyczuwalnych palpacyjnie zlokalizowanych w skórze, tkance podskórnej lub mięśniach. Umożliwia zobrazowanie rozmiaru i struktury badanych zmian.
USG węzłów chłonnych
- To podstawowe badanie pozwalające na ocenę struktury węzłów chłonnych i ich wielkości. Jest wykonywane w przypadku powiększenia węzłów chłonnych lub ich bolesności.
USG ślinianek
- Jest najczęściej wykonywane w przypadku bólu w rzucie ślinianek lub powiększenia tych narządów. To badanie, które jest nieinwazyjne i bezbolesne, a jednocześnie umożliwiające ocenę narządu.
USG jąder
- Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Umożliwia obrazowanie jąder, najądrzy i powrózków nasiennych – ocenę ich budowy i unaczynienia oraz uwidocznienie ewentualnych patologii.
USG układu moczowego
- To bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które pozwala na ocenę pęcherza moczowego, moczowodów, nerek, a u mężczyzn – również gruczołu krokowego.
USG piersi
- Badanie to umożliwia ocenę stawów, więzadeł i mięśni. Wykonywane jest zarówno na etapie diagnostyki tego układu, jak i po urazach czy operacjach.
USG-doppler kończyn
- Badanie umożliwiające ocenę przepływu krwi w naczyniach żylnych lub tętniczych. Głównym wskazaniem jest podejrzenie miażdżycy czy obecność żylaków.
USG-doppler tętnic szyjnych i kręgowych
- To badanie umożliwia ocenę tętnic szyjnych i kręgowych (unaczyniających m.in mózg) pod kątem obecności blaszek miażdżycowych lub występowania zwężeń światła tych naczyń krwionośnych.
USG-doppler aorty i tętnic biodrowych
- Jest badaniem pozwalającym na zobrazowanie aorty i tętnic biodrowych oraz zdiagnozowanie ewentualnych zwężeń, tętniaków, skrzeplin czy blaszek miażdżycowych w świetle tych naczyń.
USG-doppler tętnic nerkowych
- Służy do diagnostyki przyczyn nadciśnienia oraz oceny obecności tętniaków lub przetok w tętnicach nerkowych. Wykonywane jest również po przeszczepie nerki czy wszczepieniu stentów.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Jak przygotować się do badania jamy brzsznej?
Na 6h przed badaniem prosimy, aby nie jeść i nie pić. Dozwolone jest popijanie małymi łykami niewielkich ilości niegazowanej wody. Nie należy żuć gumy i palić papierosów.
Pacjenci z tendencją do wzdęć powinni 2 dni wcześniej stosować dietę lekkostrawną.
Jak przygotować się do badania układu moczowego?
Należy pozostać na czczo, nie palić i nie żuć gumy przez 6h przed zaplanowanym teminem wykonania badania.
Na godzinę przed badaniem należy wypić 1-1,5l niegazowanej wody, a następnie nie oddawać moczu do momentu badania.
Czy potrzebuję skierowania?
Do wykonania badania USG w naszej poradni nie jest potrzebne skierowanie, jednak jeśli posiadają państwo informację od lekarza prowadzącego na temat zakresu badania oraz powodu jego wykonania to prosimy o ich przyniesienie na wizytę.
Porozmawiajmy!
Rejestracja
666 352 263
787 056 051
Usługi
wizyty w gabinecie
telekonsultacje
wizyty domowe
Adres
ul. Rzemieślnicza 40 lok.12A,B,C
15-773 Białystok